Ši diena atnešė daug džiaugsmingų akimirkų. ŽOLINĖ! Pagarba nuo senųjų laikų išlikusioms tradicijoms, džiaugiantis užaugusiu derliumi, žolynais ir augalais, darbščiais ir kūrybingais žmonėmis.
Šv. Mišios gėlėmis išpuoštoje Kuršėnų bažnyčioje, minint Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną.
O taip pat ir 34–osios Lauryno Ivinskio premijos įteikimo ceremonija Kuršėnų dvare. Pirmojo lietuviško kalendoriaus sudarytojo Lauryno Roko Ivinskio 213 –asis gimtadienis šiandien – rugpjūčio 15 d. (aplankėme jo kapą Kuršėnų senosiose kapinėse). Ačiū Kuršėnų miesto garbės pilietei Sigitai Lukienei už L. Ivinskio muziejaus įkūrimą. Šiaulių rajono savivaldybės tradicinė premija už geriausią 2023 metų kalendorių įteikta Joniškio istorijos ir kultūros muziejui (direktorė Rasa Ališauskienė) už kalendorių „Nauji gaspadoriai – švieži kalendoriai“. Džiugu ir labai prasminga, kad į šį renginį atvyko ir savo kolektyvo puikiu įvertinimu pasidžiaugė Joniškio meras Vitalijus Gailius.
Ačiū už atvykimą ir pasidžiaugimą švente kolegai, kultūros Žmogui Stasiui Tumėnui. Ačiū žolininkei Jadvygai Balvočiūtei ir bitininkei Romai Mačienei už labai įdomias paskaitas. Ačiū Tautodailės ir tradicinių amatų centro vadovei Birutei Poškienei ir puikiam jos kolektyvui, surengta džiugi šventė!