Šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių rajono Kurtuvėnų miestelis jau devynioliktąjį kartą sukvietė šalies ir užsienio mėgėjų teatrus į teatrų festivalį-konkursą „Kartu“. Festivalis šį kartą kvietė ne tik į spektaklius, bet ir į koncertus, intelektualų pokalbius prie kavos, išskirtines parodas ir net išskirtinį ugnies šokį-fejerverką teatro tema „Teatras yra visur“. Tai, kad teatras yra visur ir kad jis turi savo gerbėjus, rodė pilnutėlė žiūrovų salė ir net 11 skirtingų spektaklių, parodytų per dvi festivalio-konkurso dienas.
Šiemet Kurtuvėnuose vaidino Utenos kamerinis teatras, Mažeikių savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičiaus skrajojamasis teatras, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras, Pasvalio Gintaro Kutkausko teatras, Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio teatras, Telšių Žemaitės dramos teatras, Anykščių kultūros centro teatras, Alksniupių (Radviliškio rajono) kultūros namų teatras „Pilnatis“, svečiai iš Latvijos – Kuldigos kultūros centro teatras ir Lenkijos – Suvalkų lietuvių teatras ir, žinoma, – Kurtuvėnų teatras.
Festivalis prasidėjo senųjų automobilių paradu, kurį surengė Šiaulių klubas „Seni ratai“.
Turėjau garbę atvažiuoti į festivalio atidarymą karieta, kinkyta Kurtuvėnų žirgyno žirgais, pasveikinti susirinkusius ir prisiminti pradžią, prie kurios ištakų teko prisidėti.
Festivalio-konkurso režisierius Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas džiaugėsi, kad Lietuvos kultūros taryba jau nebe pirmus metus remia, nes puikiai vertina šį išskirtinį festivalį. Nebe pirmus metus Kurtuvėnų teatrų festivalio-konkurso žiuri pirmininku sutinka būti žymus Lietuvos teatro režisierius profesorius Gytis Padegimas. Jis tikino, kad, nors ir būdamas profesionaliojo teatro atstovu, jis vertina patį teatrą, nes kartais ir profesionaliame teatre dominuoja mėgėjiškas lygis, o mėgėjų teatrų vaidinimuose nestinga profesionalumo. Šiemet vertinimo komisija, vadovaujama režisieriaus Gyčio Padegimo, pagrindiniu XIX tarptautinio teatrų festivalio-konkurso „Kartu“, Povilo Višinskio vardo prizu, režisieriaus kėdute, pinigine 300 eurų premija ir laureato diplomu apdovanojo Utenos kamerinį teatrą už parodytą Jono Šarkausko dramą „Už tave to padaryti negaliu“.
Įstabų koncertą Kurtuvėnų šv. Jokūbo bažnyčioje šeštadienio vakarą surengė Klaipėdos brass kvintetas ir solistė Beata Ignatavičiūtė, o svirnas naktiniuose Kurtuvėnuose tapo scena atlikėjui Martynui Kavaliauskui. Sekmadienį pakvietė Ramūno Dagio ir Kazio Bimbos darbų paroda, o Kurtuvėnų svirno galerijoje buvo galima pamatyti amerikiečių fotografo ir etnologo Edvardo Sheriffo Curtiso fotografijų parodą „Šešėlių gaudytojas

Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės administracijos informaciją