Liepos 6-oji – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės diena iškilmingai paminėta  Daukanto aikštėje.
Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo: „ Šiemet Liepos šeštoji karūnuoja mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį! Kita tokia šventė bus tik po šimto metų. Mums visiems labai pasisekė, kad esame ypatingo jubiliejaus dalyviai ir liudininkai. Ši diena primena, kad valstybe esame jau beveik aštuonis šimtus metų, kai Karalius Mindaugas atvedė suvienytą Lietuvą į Europą. Mūsų valstybingumo kelyje buvo visko, tačiau net sunkiausiais laikais, kai svetimi naikino tautos atmintį ir pačią tautą, Lietuva visada surasdavo jėgų atgimti ir pakilti dar aukščiau. Štai kodėl su tokiu pasididžiavimu kartojame: prieš šimtą metų atkūrėme valstybę. Ir daugiau niekam neleisime jos savintis. Kai žvelgiame į Lietuvos istoriją, kai skaitome jos siunčiamus ženklus, aiškiai jaučiame, kad šimtmečio jubiliejus – tai visų, žinomų ir nežinomų kovotojų už laisvę pergalė, jų svajonė, virtusi tikrove. Mes visi auginome ir stiprinome savo valstybę. Kad ji taptų tokia kaip šiandien. Įgavusi pasitikėjimo savimi, pripažinta ir įvertinta, turinti balsą tarptautinėje arenoje. “
Valstybės diena vainikuota jubiliejinės Dainų šventės ir „Tautiškos giesmės“ giedojimo visame pasaulyje gyvenančių mūsų tautiečių. „ Dainuojanti tauta nenugalima, jos neįmanoma pavergti ar sunaikinti, todėl – dainuokime, rodykime sau ir pasauliui, kokia ypatinga Lietuva, kokia sutelkta, didinga ir graži mūsų tauta“, – sveikindama Dainų šventės dalyvius bei svečius sakė Prezidentė.
20-oji Dainų šventė „Vardan tos…“ , skirta Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, pritraukė tūkstantines žiūrovų auditorijas. Ansamblių vakare Kalnų parke, Šokių dienoje, baigiamajame Dainų dienos koncerte ir kituose renginiuose dalyvavo per 36 tūkst. dalyvių (1495 kolektyvai), kurie Lietuvai dovanojo džiaugsmą ir pasididžiavimą savo valstybe.
Džiaugiausi galėdama dalyvauti Iškilminguose, pakylėjančiuose renginiuose, kartu su Šiaulių rajono meno kolektyvais ir rajono vadovais žygiuoti eisenoje nuo Katedros iki Vingio parko, po to lankytis Panevėžio rajone ir ant Upytės piliakalnio kartu giedoti himną.