Šiaulių rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko tradicinė žemdirbių šventė „Dėkojame žemei“.

Šventėje pagerbti geriausieji, paskelbtos nominacijos ir konkurso „Metų ūkis“ laureatai. Į šventę susirinko ne tik darbštūs žemdirbiai, bet ir gausus būrys svečių.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius apžvelgė 2018 metų darbus, pasidžiaugė, kad rajone yra daug  modernių ir perspektyvių ūkių, geri ir darbštūs ūkininkai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pažymėjo, jog Šiaulių rajono savivaldybė nėra abejinga žemdirbių problemoms, stengiamasi padėti jas spęsti. Šiais metais skirta virš 200 tūkst. eurų kaimų žvyrkelių remontui, sėkmingai naudojamas rėmimo fondas.

Nominacijų „Metų ūkis 2018“ nugalėtojais tapo: ūkininkai Toma Račkauskienė, Rolandas Kirtiklis ir Dainius Levanaitis.

Susirinkusius sveikino Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas Jonas Sviderskis, LR Seimo narys Arūnas Gumuliauskas bei kiti svečiai.

Sveikindama žemdirbius kalbėjau apie 2019 metų valstybės biudžetą, numatytus asignavimus žemės ūkio sričiai – 984,9 mln. eurų, ES lėšas – 756,9 mln. eurų, kurios, deja, 8,5 proc. mažesnės negu 2018 m., apie specialiąją tikslinę dotaciją savivaldybių biudžetams, kuri nors ir didėja 1,4 mln. eurų, tačiau nepakankamai. Būtina spręsti dėl vietinės reikšmės kelių būklės, biurokratinės ir administracinės naštos mažinimo klausimus. Šventės metu pasidžiaugiau, kad didelis privalumas yra tai savivaldybei, kurios vadovas supranta žemės ūkio problemas ir yra tikras šeimininkas. Už ilgametį, sėkmingą vadovavimą ir pavyzdingą aplinkos tvarkymą padėką įteikiau Šiupylių žemės ūkio bendrovės pirmininkui Egidijui Mykolaičiui.