Kartu su socialinių reikalų komiteto pirmininke Rimante Šalaševičiūte surengėme spaudos konferenciją, kurioje apžvelgėme pastarųjų metų socialinės politikos aktualijas.

Vyriausybės 2018 m. ataskaitoje, kurią svarstome komitetuose ir plenarinių posėdžių salėje, pateikta daug informacijos apie įgyvendinamą socialinę politiką. Ši sritis yra vienas iš prioritetų šios kadencijos Seimo ir Vyriausybės darbe.

Noriu pacituoti kunigo Ričardo Doveikos žodžius: „Tokioje įtampoje, kokioje gyvena mūsų karta, niekas prieš tai negyveno, bet ir tokiame apsirūpinime, sotume, taip pat negyveno nė viena mūsų karta. Yra dalis žmonių, kurie dėl objektyvių priežasčių daug ko negali, bet koks yra skaičius šiandien tinginių? Sunku suprasti kaip kaime gyvenantis žmogus gali skųstis blogu gyvenimu, neužsiaugindamas lysvėje buroko, svogūno. Ką reiškia šiandien iš tinginystės atsisakyti dirbti, realizuoti save?“ Ir išties, problemų socialinėje srityje daug, tačiau apžvelgiant nuveiktus darbus yra kuo pasidžiaugti. Likviduota 3,7 mlrd. eurų „Sodros“ skola, kaupiamas rezervas, didėjo bazinė pensija ir pačios pensijos, jos kasmet indeksuojamos. Ženkliai padidintos pensijos mažiausias gaunantiems, didėjo šalpos išmoka. Dirbusieji virš 30 metų taip pat gavo didesnes pensijas. O kur dar parama jaunoms šeimoms įsigyjant būstą (tuo jau pasinaudojo 116 jaunų šeimų), kasmet didėjantys vaiko pinigai.

Girdėjimas žmonių problemų įpareigoja teikti įstatymų pataisas, kartu su R. Šalaševičiūte užregistravome įstatymo projektą, kad neįgalius vaikus auginusios ar daugiavaikės motinos neturinčios 15 metų stažo gautų dvigubai didesnę pensiją (iki šiol jas gavo tik šalpos pensiją, t. y. 132 eurus.)

Komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė spaudos konferencijos metu teigė, kad Valstybės biudžete asignavimai socialinei sričiai sudaro 24,3 procentų viso valstybės biudžeto. Didžioji dalis šių lėšų skiriama socialinei paramai, užimtumo didinimui, paslaugų administravimui.

„Reikia pasidžiaugti, – teigė pirmininkė, – kad mažėja bedarbystė, nuolat ieškoma būdų kaip dar labiau ją sumažinti, gerėja situacija įdarbinant neįgaliuosius, padidėjo vaiko pinigai, padidėjo vienkartinė parama mokyklinėms reikmėms, išaugo vidutinis darbo užmokestis, padidėjo bazinis pareiginės algos dydis, ieškoma būdų atstatyti krizės metu sumažintus atlyginimus pareigūnams ir valstybės tarnautojams ir t. t.“

Opozicijos visko neigimo metu reikia būti šviesos ir tiesos šaukliais. Kaip teigė kunigas Ričardas Doveika, kad „šiandieną kažkas turi prisiimti atsakomybę, kentėti už pozityvumo skleidimą visuomenėje, kad pagrindine žinia nebūtų vien tik negatyvo žinia.“