Penktadienį Šiaulių rajono sporto bendruomenė džiaugėsi įvykusia 2019 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų švente. Išdalyta gausybė nominacijų, padėkota geriausiems, pasidžiaugta rajoną garsinančiais sportininkų pasiekimais.
Džiaugiausi galėdama kartu su Šiaulių rajono meru Antanu Bezaru, jo pavaduotoju, Šiaulių rajono Sporto tarybos pirmininku Česlovu Greičiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu, jo pavaduotoja Regina Rupšiene pasveikinti šaunius sportininkus.
Važiuodama į šią šventę galvojau ar Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimo pakeitimas į Švietimo, mokslo ir sporto ką nors lėmė sportininkų gyvenime? Tai parodė valdžios požiūrį, kad sportas yra svarbus ir grindžiamas darbais: per dvejus metus Sporto rėmimo fondas nuo 13,6 milijono eurų išaugo iki 20 milijonų eurų. Neformalaus vaikų švietimo „krepšelis“ pritaikomas sporto ugdymui. Matomi pasikeitimai ir požiūris į neįgaliųjų sportą. Galiausiai, Sporto universitetas, kurį buvo planuojama prijungti prie kito universiteto – išliko, nes išgirdome sporto bendruomenės nuomonę. Savivaldoje – būtinas tinkamas požiūris į sportą ir už tai dėkoju Šiaulių rajono savivaldybės vadovams ir Šiaulių rajono Švietimo ir sporto skyriui, kuris prisideda, kad Savivaldybėje būtų įgyvendinami investiciniai projektai. Sportas jau seniai tapo ir užimtumu, ir sveikatinimu, ir patriotizmo ugdymu, ir pavyzdžiu garsinant savo kraštą ir Lietuvą.
Sveikindama atnaujintą Kuršėnų sporto mokyklą linkėjau direktorei Ilonai Vaičiulienei ir toliau ieškoti bendraminčių, rėmėjų, įgyvendinant didžiulius planus.
Padėką už ilgametę (25 m.) klubo „DAO“ veiklą ir „Vyčio“ ženkliuku pagerbiau šio klubo įkūrėją ir garbės prezidentą Vygandą Miliešką. Vygandas Milieška įkūrė pirmąjį Šiaulių rajone sporto klubą – Kuršėnų Kyokuschin karate klubą „DAO“, kuris veikia nuo 1994 m. vasario 10 dienos. Nuo to laiko klube išugdyta daug Lietuvos ir Europos prizininkų ir čempionų. Vygando Milieškos pastangomis, rėmėjų ir projektų lėšomis įrengtos aukščiausius reikalavimus atitinkančios klubo patalpos Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokykloje. Klubo nariai intensyviai dalyvauja Lietuvos Kyokushin karate federacijos veikloje ir renginiuose, rengiami nacionalinės ir tarptautinės kategorijos teisėjai.
Įteikiau padėką geriausiam Šiaulių rajono sporto klubui – ,,Kristalas“(Prezidentas Alfredas Jonuška). Įteikiau nominaciją „už viso gyvenimo nuopelnus Šiaulių rajono sportui“, kurios nugalėtoja – Antanina Auzinienė. Mokytoja 2019 m. lapkričio 6 dieną atšventė 85 metų jubiliejų. Aktyvi sveiko gyvenimo būdo propaguotoja 55 metus dirbo pedagoginį darbą – kūno kultūros mokytoja Kuršėnų Daugėlių mokykloje.
Gausiai susirinkusi Šiaulių rajono sporto bendruomenė išsidalijo 2019 metų sporto nominacijas.
Šventę džiugino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo muzikos grupė „Neto“ (vadovė Nerilė Bernotienė).

(Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės informaciją)