Šiauliuose, Ch. Frenkelio viloje vyko konferencija „XXI a. pramonė: ateities lyderystė“. Konferencija prasidėjo pagerbiant bene didžiausią indėlį Šiaulių regiono pramonei padariusio pramonininką Ch. Frenkelį minėjimu prie jo paminklo, kuris Šiaulių pramonininkų asociacijos iniciatyva pastatytas prieš penkerius metus, asociacijai minint 25-erių metų jubiliejų.
Konferenciją atidarydamas ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas prisiminė 1989 m. asociaciją kūrusius žmones: iniciatyvinės grupės narius Romualdą Armalį, Romualdą Bruzgulį, Antaną Buitkų, Henriką Elenbergą, Leoną Karpalavičių, Stanislovą Vytautą Vaišvilą, Romualdą Virbicką, Sigitą Vilčiauską. Vienas iš jų – Rimgaudas Mickus ir šiandien aktyviai dirba asociacijos labui, yra ŠPA tarybos narys.
„Daugybė Šiaulių įmonių gaminių tapo kokybės etalonu mūsų šalyje. Konkuruoja ir neretai laimi Europoje bei kituose žemynuose. „Pagaminta Šiauliuose“ gal ir nėra užrašyta ant kiekvieno gaminio, bet juos tikrai rastume netikėčiausiose pasaulio vietose. Per 30 metų mes labai sustiprėjome. Mūsų nariais šiuo metu yra ne tik miesto, bet ir regiono įmonės, taip pat turime ir puikių partnerių – tiek kitas verslo organizacijas, tiek miesto ir šalies politikus. Tai mums kartu leidžia kurti ir gyvuoti dar ilgai“, – teigė A. Stulpinas.
Konferencijos dalyvius sveikino Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių pramonininkų atstovai. Šiaulių vyskupas E. Bartulis, Šiaulių miesto meras A. Visockas. Džiaugiausi, kad kartu su kolegomis Seimo nariais galėjome padėkoti dirbantiems ir kuriantiems gerovės valstybę žmonėms.
Konferencijos pranešėjai: Šiaulių miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus atstovė Aistė Petkuvienė, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas doc. dr. Eugenijus Laurinaitis, ISM Vadybos ir Ekonomikos Universiteto įkūrėjas, Adizes instituto (JAV) Lietuvoje vadovas dr. Virginijus Kundrotas perskaitė puikius pranešimus, akcentavo lyderių rolę XXI amžiaus organizacijoje. Konferencijos metu buvo įteiktos ŠPA įsteigtos Ch. Frenkelio vardo nominacijos pramonės lyderiams ir labiausiai nusipelniusiems pramonės įmonių darbuotojams.
Šių metų naujovė – ŠPA trisdešimtmečiui sukurtas medalis. Konferencijos metu 30 jų išdalinta aktyviausiems asociacijos nariams, visuomenės veikėjams, miesto bei šalies politikams.
Pagrindine – Ch. Frenkelio nominacija įvertinti Rimgaudas Mickus, Natalija Šedžiuvienė ir Česlovas Kasputis. Jiems įteiktos Ch. Frenkelio skulptūrėlės. ŠPA garbės ženklas įteiktas R. Dargiui, LPK aukso ženklai – Daivai Šorienei ir Dariui Balčiūnui.