Šiaulių rajono savivaldybėje buvo surengtas susitikimas su Šiaulių regiono savivaldybių merais, administracijų direktoriais, finansų skyrių vedėjais. Susitikime dalyvavo LR Finansų viceministras Darius Sadeckas. Jis atkreipė dėmesį, kad 2018 m. savivaldybių biudžetų augimas turėjo didelę įtaką savivaldai, nes per 257 mln. eurų savivaldybės gavo daugiau.

Merai ir administracijų direktoriai atkreipė dėmesį į regionų plėtrą ir galimybę leisti pasiskolinti, kad galėtų greitai įgyvendinti investicinius projektus, kad deleguojamos funkcijos savivaldai būtų padengiamos finansavimu. Valstybės investicinė programa (VIP) turėtų būti įgyvendinama ženkliau prisidedant savivaldybėms, kad projektai būtų ekonomiškai atsiperkantys.

Merai atkreipė dėmesį, kad pajamų mažėjimas net 48 savivaldybėms yra bloga žinia ir siūlė Finansų ministerijai ieškoti galimybių spręsti jų pasiūlymus teigiamai.

Kalbėdama susitikime atkreipiau dėmesį į 2018 m. jau padarytus darbus socialinėje srityje (tai ir vaiko pinigai, ir parama jaunoms šeimoms, ir pensijų indeksavimas – visa tai rajonuose ir miestuose gyvenantiems žmonėms). Informavau apie 2019-iems metams numatytus pakeitimus.