Šiaulių ir Telšių apskričių policijos 2022 m. veiklos rezultatų aptarimas, vykęs Šiauliuose, P. Višinskio bibliotekoje, į kurį buvome pakviesti ir mes, to krašto Seimo nariai, buvo labai informatyvus ir dalykiškas. AVPK viršininko Ramūno Sarapo pranešimas, Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos įžvalgos bei kitų kalbėjusiųjų pastebėjimai apie viešąją tvarką ir gyventojų saugumą, bendradarbiavimo su savivalda ir visuomene svarbą, tinkamų darbo sąlygų pareigūnams sudarymą, apie būtinų įstatymų svarstymą ir priėmimą artėjančioje sesijoje ir t.t.
Pateikta statistika liudija atliekamą didžiulį, pasiaukojantį darbą kovojant su nusikalstamumu (ištirta keli tūkstančiai nusikalstamų veikų) , narkotinių medžiagų plitimą ir būtinybę imtis pačių griežčiausių priemonių, taip pat pasitelkiant visuomenę ir švietimą. Teisinga pozicija – aktyvėjanti veikla už saugų eismą, girtumo nustatymo akcijos, nes girtas vairuotojas – tai potencialus žmogžudys. Smurto artimoje aplinkoje atvejų gausa ir visų tarnybų ir gyventojų įsitraukimas į pagalbą, paramą ir ugdymą.
Tokie veiklos rezultatų aptarimai labai reikalingi, leidžiantys įsigilinti į problemas ir iššūkius. Pagarba mus visus ginantiems, saugantiems ir padedantiems pareigūnams.
(nuot. S. Tumėno ir R. Baškienės)