Seimo Vitražo galerijoje atidaryta išskirtinė paroda – „Šiaulių rajono kultūros pynė Lietuvai“ , parodanti kokia įvairi, spalvinga, profesionali kultūra veikia Šiaulių rajone, kiek daug įspūdingų renginių, parodų, švenčių ir veiklų sukuria talentingi savivaldybės kultūros skyriaus, kultūros centro, etninės kultūros ir tradicinių amatų centro, savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos vadovai (Tomas Vaitkus, Gertrūda Gulbinaitė, Birutė Poškienė, Ingrida Klupšaitė) ir šaunūs darbuotojai, profesionalaus ir mėgėjiško meno kūrėjai, saugantys tradicijas ir tiesiantys bendrystės tiltus, garsindami Šiaulių rajoną ir Lietuvą.
Apie meno kolektyvų gausą, jų kūrybinę veiklą, pasiekimus, rajone skiriamas meno ir kultūros premijas, kraštotyrinę, tautodailės ir bibliotekininkystės veiklas, knygų leidybą ir daugelį kitų priemonių, kuriomis įpinama ryški pynė į visos Lietuvos kultūros gyvenimą, apie dėmesingumą kultūrai ir ją kuriantiems žmonėms kalbėjo rajono kultūros darbuotojai ir Seimo nariai.
Tautodailininkų sukurtų darbų ir rajoną reprezentuojančių vaizdinių priemonių aplinkoje skambėjo liaudiškos muzikos kapelos „Salduva“ ( vadovas Algimantas Jonas Bertašius) atliekama muzika ir dainos, ekranuose sukosi rajono kultūrinio gyvenimo istoriją liudijantys kadrai (filmo autorius Zigmas Ripinskis)Nuoširdžiai džiaugiausi, kad dar kartą galėjau padėkoti kultūrą puoselėjantiems žmonėms, kartu su Seimo Kultūros komiteto pirmininku prof. Vytautu Juozapaičiu ir Seimo nariu Liudu Jonaičiu įteikti padėkas šauniems kultūros centrų vadovams ir tautodailininkams. Dėkoju už sveikinimo žodžius Seimo nariui Stasiui Tumėnui, Antanui Vinkui ir visiems, įtemptoje darbotvarkėje suradusiems laiko ateiti į parodos atidarymą. Ačiū Jums!
Sveikinimas, įvertinantis Šiaulių rajono kultūros bendruomenės aktyvią veiklą ir pasidžiaugiantis tokia įspūdinga paroda atkeliavo ir iš Kultūros ministro Simono Kairio. Savo apsilankymu pagerbė ir savo naujausias išleistas knygas dovanojo kuršėniškių klubo Vilniuje prezidentas rašytojas Stasys Lipskis.
DĖKOJU VISIEMS, DALYVAVUSIEMS PARODOS ATIDARYME – TAI BUVO YPATINGOS ŠVIESOS, PAKYLĖJANČIO DŽIAUGSMO IR PAGARBOS KULTŪRAI ŠVENTĖ.

Paroda Seime veiks iki birželio 10 d.

Parodos atidarymo įrašą galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=R8tQ53HckpU