Seimo valdybos nariai buvome pakviesti į Prezidentūrą. Prezidentas pasidalino mintimis apie Seimui pateiktus pasiūlymus kitų metų biudžetui.
„Pateikėme pluoštą ambicingų teisės aktų pakeitimų, kuriuos norėtume inicijuoti šitoje rudens sesijoje ir kad jie būtų apsvarstyti. Tie pakeitimai yra susiję su mūsų siekiu – įgyvendinti gerovės valstybę, pradedant ne tik nuo populiarių ir visiems priimtinų sprendimų didinti socialines išlaidas, pensijas, suteikti papildomai poilsio dienų žmonėms, auginantiems nepilnamečius vaikus arba slaugantiems senjorus, senyvus tėvus, bet ir mokestinius pakeitimus, kurie numato šaltinius šitų sprendimų išlaidų finansavimui,“ – po susitikimo su Seimo valdyba sakė Prezidentas.
„Savaime suprantama, kad bet kokios mokesčių politikos priemonės, kurios arba naikina lengvatas, arba kažkurioje vietoje padidina patį tarifą, jos visada susidurs su tam tikros visuomenės dalies pasipriešinimu, bet tai yra kaina, kurią mes galime ir privalome mokėti savo silpniesiems, senyviesiems arba skurdžiau besiverčiantiems žmonėms,“ – kalbėjo Prezidentas.
Šalies vadovas atkreipė dėmesį ir į finansinės tvarkos laikymosi būtinybę. „Labai svarbu ne tik kurti gerovės valstybę, bet ir laikytis finansinės disciplinos, kad niekam nekiltų abejonių, kad Lietuva nesilaiko finansinės disciplinos ir gali susilaukti kažkokių nemalonių padarinių. Šitie dalykai turi būti įgyvendinami kartu ir tvirtai tikiu, kad tai įmanoma padaryti,“
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis padėkojo G. Nausėdai už susitikimo iniciatyvą.
„Sieksime nuolatinės komunikacijos ir bendradarbiavimo,“ – sakė V. Pranckietis. Kartu pristatėme Seimo prioritetus artėjančiai sesijai ir būsimus darbus. Kalbėjau apie būtinybę vykdyti parlamentinę kontrolę, ministrų atsiskaitymą Seimui apie priimtų įstatymų įgyvendinimą.
Gera pasakyti, kad gerovės valstybės idėja sutampa su Vyriausybės programos „Darni Lietuva“ idėja, ir tai yra žmonių interesų tenkinimas ir siekis, kad jie būtų atliepti.