Prieš 25-erius metus okupacinės Sovietų Sąjungos kariniai ešelonai pagaliau paliko Lietuvos teritoriją. Buvo likviduota viena iš pagrindinių Lietuvos valstybės okupacijos ir aneksijos pasekmių. Lietuva pirmoji Rytų Europoje išsivadavo nuo Rusijos kariuomenės.

Minėjime kalbėjo LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Sudėtingus ir dramatiškus to meto įvykius prisiminė Lietuvos Respublikos valstybinės derybų su Rusijos Federacija delegacijos vadovas Česlovas Stankevičius, kiti delegacijos nariai, kurių dauguma buvo Kovo11-osios Akto signatarai, Saulius Pečeliūnas, Gediminas Šerkšnys. Minėjime kalbėjęs profesorius Vytautas Sinkevičius citatomis iš derybų protokolų pagrindė tai, kad derybos buvo sunkios ir labai atsakingos.

Kartu su minėjimo dalyviais Lietuvos Laisvės gynėjų galerijoje apžiūrėjome fotografo Romualdo Jurgaičio nuotraukų parodą „25 metai be okupacinės kariuomenės“, dalyvavome Nepriklausomybės aikštėje vykusioje Lietuvos valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje.

Nepriklausomybės aikštėje kalbėdama LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo, kad „tie 25 metai mus moko vieno – jei valstybė ir jos žmonės turi valią, tikslą ir siekia laisvės, tai laisvė visada bus pasiekta. Dabartiniai iššūkiai, kai matome, kas vyksta aplink mus, kaimynystėje, kai žinome, kad kai kurios mūsų kaimynės ne visada nuoširdžiai, draugiškai ir palankiai mato mūsų šalį savo pašonėje. Todėl yra būtina ir toliau demonstruoti ir turėti politinį ryžtą apsiginti, stiprinti mūsų kariuomenę, valstybės apginamumą. Todėl labai sveikinu politinių partijų ryžtą pasirašyti susitarimą dėl valstybės apginamumo ateities. Turime parodyti, kaip atgrasymo priemonę, kad niekas net negalvotų apie istorijos kartojimą.“