Jaukioje Bazilionų mokyklos salėje iš nuotraukų, į susirinkusius minėti Sąjūdžio 35-metį, žvelgė Sąjūdžio kūrėjas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, filosofas, šią mokyklą baigęs Romualdas Ozolas ir 1988-1990 metų jo bendražygiai. Talentingų Bazilionų mėgėjų teatro (vadovė Birutė Sinkevičienė) aktorių lūpomis užburianti muzikinė–literatūrinė kompozicija Romualdo Ozolo „Saulėlydžio krislai“ vaizdingais tekstais kalbėjo apie meilę savo kraštui, pagarbą tėvams ir ypatingą supančios gamtos ir jo aplinkos reikšmę augančiam, bręstančiam žmogui ir nuolat sugrįžtančiam, vėliau nors mintimis į savo tėvų namus, pasisemti stiprybės ir įgytais pajautimais bei supratimais apie tautiškumą, laisvę ir nepriklausomybę, pareigą, atsakomybę ir reikalingumą dalintis su kitais.
Ačiū už prisiminimus Šiaulių rajono Sąjūdžio įkūrėjui ir jo vadovui Arvydui Verseckui, istorikui Jonui Kiriliauskui, bazilioniškiams Vytautui Jonui Radžvilui ir jo žmonai Janinai, Romualdo Ozolo bibliotekos Bazilionuose įkūrėjui, žurnalo „Padubysio kronikos“ redaktoriui Romantui Gorui, pristačiusam jau 20-ąjį istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos numerį bei visiems buvusiems šiame šventiškame renginyje.
Ačiū visiems geros valios žmonėms, kurie budino, kūrė ir stiprino Lietuvą, kurie ir toliau dalinasi Sąjūdžio drąsa ir šviesa.
P.s.Esu dėkinga likimui, kad prieš daugelį metų susitikimai bei konferencijos Bazilionuose ir Seime leido pažinti iškilųjį nacionalinės valstybės kūrėją, filosofą ir politiką Romualdą Ozolą. Ypatingai šviesūs prisiminimai.