Talentingi, kūrybingi kultūros žmonės Valstybės atkūrimo dienai paminėti Kuršėnuose nupynė įspūdingų renginių pynę: prie Vyčio paminklo padėtos gėlės ir sugiedotas himnas, Šv. Mišios už Lietuvą Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, Šiaulių rajono tautodailininkų, amatininkų darbų parodos „Atmintis ateičiai“ atidarymas Kuršėnų dvare, kurioje net 46 kūrėjai pristatė savo darbus. Kuršėnų meno mokyklos kanklininkių: mokytojos Rimos Ananjevienės ir jos mokinės Smiltės Turolevičiūtės bei muzikanto Prano Tylenio smuiko ir tautodailininko Antano Pažarausko šimtametės armonikos garsai susiliejo su pagarbos kūrėjams žodžiais. Kultūros centre vyko Valstybės dienos minėjimas, prisimenant garbingą mūsų šalies istoriją, klausantis sveikinimų ir lietuvybę puoselėjančios grupės „Žalvarinis“ koncerto. Kuršėnų tilto lauko galerijoje žavėjomės nauja ekspozicija: įspūdinga Almos Jaugelytės Stugienės karpinių paroda.
Ačiū šventės organizatoriams už telkiančią ir vienijančią šventę! Dėkodama už ilgametę bendrystę džiaugiuosi, kad galiu būti kartu. Tikiu, kad visoje Lietuvoje buvo daug pakylėjančio, šviečiančio džiaugsmo, didžiuojantis mūsų šalies istorija, kultūra ir ją kuriančiais žmonėmis, pajaučiant laisvės, idealų ir vertybių jėgą.
Lietuva bus tiek stipri ir darni – kiek pastangų į tai įdėsime kiekvienas, kaip atkakliai sieksime susikalbėjimo ir santarvės, kaip atsakingai žvelgsime į ateitį, suteikdami daugiau galimybių jaunimui savo energiją skirti mūsų valstybės tolimesniam kūrimui, gyventi ir dirbti čia Lietuvoje ir dėl Lietuvos.
(Nuotraukos: R. Griciūtės, R. Žadeikytės, M. Šakočiaus )