Šiandien Romualdo Ozolo – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, pirmosios Vyriausybės vicepremjero, vieno iš Sąjūdžio lyderių, rašytojo, filosofo Gimtadienis. Jam būtų sukakę 85 metai.
Daugeliui jį pažinojusių – Romualdas Ozolas buvo šviesa ir simbolis nuoširdžios meilės Tėvynei, dėmesingumo, nepaprasto darbštumo ir išminties. Susitikimai Seime ar Šiaulių rajone Bazilionuose, kur užaugo Romualdas, kur baigė vidurinę mokyklą ir kur nuolat sugrįždavo, man visada palikdavo ypatingą, labai gerbiančio ir mylinčio savo kraštą ir jo žmones bei tikro lietuvių Tautos vertybių saugotojo pavyzdys.
Šviesa sklinda iš senų nuotraukų:
# 2009 m. spalio 10 d. kartu su Romualdu Ozolu ir menotyrininku prof. Vyteniu Rimkumi nusipaveikslavome prie Bazilionų mokyklos vienuoliams bazilijonams pastatytos skulptūros, po čia vykusios tarptautinės konferencijos.
# 2014 m. sausio 23 d. Seime mano surengtoje spaudos konferencijoje: „Istorijos ir dabarties ženklai knygoje „Ir kėlėsi Lietuva…“ , kurią Romualdas pavadino aiškių minčių knyga, kalbėjo: „..ši knyga – viena iš labai ryškių ženklų, rodanti kaip bunda ir keliasi regionai. Jeigu mąstysim, kad regionai ir yra ta tikroji Lietuva, nes būtent ten yra tikroji Lietuvos žemė, tai suprasime, kad tai Lietuva švariai mąstančių žmonių, tai priesakai ir perspektyva, kaip Lietuva turėtų būti ugdoma“.
# Viename iš renginių gavau jo didžiulę dovaną – Romualdo Ozolo knygą „Supratimai“. Kiek daug joje ir kitose jo knygose išminties! Gilios įžvalgos, į kurias privalu įsiklausyti, kad dabartinime nesusikalbėjimų fone nepamirštumėme svarbiausio – mūsų Lietuvos ir jos žmonių!
#Labai svarbus politinio asmens bruožas: reikia tikėti idėja! Tikėti – reiškia mylėti ir aukotis…“ (R. Ozolas)