Seimo pavasario sesija – kitokia. Jos darbotvarkę stipriai koreguoja Rusijos federacijos vykdomas nusikalstamas karas Ukrainoje, todėl pirmiausia turėsime priimti neatidėliotinus sprendimus dėl pagalbos Ukrainai ir karo pabėgėliams, stiprinti Lietuvos nacionalinį saugumą ir gynybą, o kartu spręsti Lietuvai svarbias socialines, sveikatos apsaugos, švietimo, ekonomines ir kitas problemas. Į sesijos darbų programą Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pateikė per 50 įstatymo projektų.
Sesijos pradžią video įrašu pasveikino ir Lietuvai dėkojo Ukrainos parlamento vadovas Ruslanas Stefančukas iš Rusijos bombarduojamo Kijevo. Seimo posėdį stebėjo Ukrainos ambasadorius ir ukrainiečių pabėgėlių atstovai, plojimu sutikdami Seimo vienbalsiai priimtą rezoliuciją „Dėl šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai ir jos visavertės narystės Europos Sąjungoje.“
Sutelktam darbui kvietė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Kalbėdama akcentavau, kad matydami darbų gausą ir sudėtingumą, privalome įvertinti prioritetus ir nepriešinti visuomenės nevienareikšmiškai vertinamais partnerystės ar kitais ne pirmos būtinybės įstatymais, o telkti ir vienyti žmones.
Drąsūs sprendimai ir susikalbėjimas dabar ypatingai yra būtini.