Prieš metus, lapkričio 13 d. istorinėje Kovo 11-osios salėje XIII-ojo LR Seimo nariai prisiekėme ištikimai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Priesaikos dieną arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas kalbėjo: „Dirbant Lietuvos žmonių gerovei ir darant sunkius, bet reikalingus sprendimus ypač svarbu klausytis sąžinės balso. Tam reikia išminties, tam reikia meilės – meilės kiekvienam Lietuvos žmogui. Už kiekvieno įstatymo teksto gebėkite įžvelgti žmogų, ypač tą, kuris silpniausias mūsų visuomenėje, kuriam reikia pagalbos. Dirbti Lietuvos žmonių gėriui – tai ne skaldyti, o vienyti. Juk svarbu išsaugoti ne tik Lietuvos žemių vientisumą, bet ir jos žmonių vienybę. „Ar visi tai išgirdome? Deja… Nuojauta, kad lengva nebus – pasitvirtino. Metai buvo kupini iššūkių ir nesusikalbėjimų. Dirbome koronaviruso pandemijos sąlygomis, įteisinti ir rengiami nuotoliniai Seimo plenariniai ir komitetų posėdžiai. Lietuvą užgriuvo naujos problemos: nelegalūs migrantai ir dėl to įvesta nepaprastoji padėtis, energetinių kainų, užsienio politikos bangos ir t.t. Keistai atrodo, kad svarbiau už šių problemų sprendimą valdantiesiems pasirodė partnerystės įteisinimas ar narkotikų dekriminalizavimas. Susipriešinimas įvairių institucijų lygiu, negirdėjimas žmonių ir tik savo partijos tikslų siekimas, neturėtų būti pirmaeiliais siekiais, nes šiandien ypatingai reikia susikalbėjimo ir kompromisų paieškos, atvirumo ir skaidrumo, tarimosi su žmonėmis. Pasak kun. R. Doveikos „kiekviena visuomenė gali rasti problemų sprendimus, kai nustojama vienas kitą žeminti, klijuoti etiketes, kovoti su tais, kurie turi kritinį mąstymą ir nori dialogo ir pradės kalbėtis“.
*Mano vertybinių nuostatų nepakeitė perėjimas į naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Sprendimas buvo teisingas, nes čia vyrauja labai darbinga, pagarbi kitokiai nuomonei aplinka, politinės kultūros ir susikalbėjimo siekimas, geranoriškumas. Mes neskirstome frakcijos narių į daugiau ar mažiau lojalius, o vertiname nuveiktus darbus ir norą valstybiškai padėti spręsti Lietuvos žmonių problemas. Visi, ir dirbantys opozicijoje taip pat, esame atsakingi už savo valstybę.
*Dirbu Socialinių reikalų ir darbo komitete. Šis darbas leidžia suprasti ir prisidėti prie žmonėms svarbiausių problemų sprendimo, šeimos politikos stiprinimo. Džiugu, kad išliko tęstinumas buvusios kadencijos pradėtų darbų: mokami ir didinami vaiko pinigai, plečiamas nemokamo maitinimo mokiniams ratas, indeksuojamos ir didinamos pensijos, didinama minimali mėnesinė alga, tęsiamos ir plečiamos pagalbos priemones verslui bei darbuotojams ir t.t.
*Darbas Laisvės kovų ir Valstybės istorinės atminties komisijoje, parlamentinėje grupėje „Už šeimą“, Šiaulių krašto bičiulių, Žemaičių parlamentinėse grupėse, Ukrainos tarpparlamentinėje grupėje ir kt. bei aktyvi veikla ir bendradarbiavimas Šiaulių krašto vienmandatėje apygardoje leido įgyvendinti nemažai idėjų, spręsti žmonių problemas. Noriu palinkėti, kad įvertinę klaidas, siektumėme santarvės ir susikalbėjimo. Laukia daug darbų, tad atsakomybė ir pareiga – svarbiausia.