Šiauliečiai ir miesto svečiai Šiaulių „Saulės“ koncertų salėje pagerbė muzikos pedagogą, dirigentą maestro Sigitą Vaičiulionį, minintį kūrybinės veiklos 50-metį. S. Vaičiulionis dar Sąjūdžio priešaušriu į Šiaulių katedrą, kitas erdves šiauliečiams grąžino ir pristatė Renesanso, baroko muziką. Kartu su Danute Vaičiulioniene įsteigė valstybinį „Polifonijos“ chorą, organizavo muzikos festivalius, buvo ne vieno kolektyvo chorvedys. Ypač džiugu, kad savo talentu jis dalijosi su jaunąja karta – išugdė ne vieną Lietuvos muzikos deimančiuką.

Jubiliejaus proga skirtame koncerte dalyvavo dainininkė Asta Krikščiūnaitė, smuikininkė Liepa Jurgutavičiūtė, specialiai koncertuoti į jubiliejinį koncertą iš Jungtinės Karalystės atvyko pianistas Rimantas Vingras, dainavo S. Vaičiulionio buvę mokiniai – Juozas Janužas, Pijus Kondrotas.

Džiugu, kad S. Vaičiulionis yra ne tik įvairių miesto kultūrinio gyvenimo prisiminimas, bet ir asmuo, kuris savo darbais reikalingas ir šiandien. Kartu su Seimo Kultūros komiteto nariu, Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininku Stasiu Tumėnu pasveikinome S. Vaičiulionį, įteikėme jam LR Seimo Pirmininko padėką.