Nuoširdžiai džiaugiuosi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausiosios bibliotekininkės Vidos Ragauskienės gražia iniciatyva prisiminti iškilius mūsų krašto žmones V.Vitkauską, L.Ivinskį ir kt. Dviračių žygių metu kartu su Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus bendruomenės nariais aplankomos su tuo žmogumi susijusios vietos, dalinamasi prisiminimais. Žygis „Vytauto Vitkausko keliais ir keliukais“ buvo puiki galimybė nusilenkti habilituoto mokslų daktaro, profesoriaus, „Lietuvių kalbos žodyno“ rengėjo ir vyriausiojo redaktoriaus, tarminės leksikografijos pradininko, Kuršėnų miesto garbės piliečio Vytauto Vitkausko šviesiam atminimui. Rugpjūčio 1 d. jam būtų sukakę 85 metai. Prisiminimai apie Žodynų karalių – taip jį vadina mūsų krašte, V. Vitkausko nuveiktus darbus kalbėjome visi. Likimas leido ir man jį pažinti, bendrauti, žavėtis jo išmintimi, meile savo kraštui ir kalbai. 2012 metais po jo mirties Kuršėnų bibliotekai buvo suteiktas garbingas Vytauto Vitkausko vardas.
Kuršėnai – neatsiejami nuo Lauryno Ivinskio – pirmojo lietuviško kalendoriaus kūrėjo, poeto, publicisto, vertėjo, gamtininko, tautosakininko, mokytojo. Čia – miesto aikštėje jam pastatytas paminklas, senosiose kapinėse – Lauryno Ivinskio amžinojo poilsio vieta, jo vardu pavadinta gimnazija, įsteigta Lauryno Ivinskio premija.
Šiandien Lauryno vardadienis, o už keletos dienų – rugpjūčio 15 d. minėsime 210 Lauryno Ivinskio gimimo metines. Šiandien kartu su lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus bendruomenės nariais pagerbėme šią iškilą asmenybę. Džiaugiuosi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausiosios bibliotekininkės Vidos Ragauskienės labai graži iniciatyva – rengti dviračių žygius, aplankant su tuo žmogumi susijusias vietas, dalintis prisiminimais ir žiniomis apie jo veiklą. Daug įdomios informacijos papasakojo istorikas Jonas Kiriliauskas. Susidomėję klausėmės Kuršėnų miesto garbės pilietės Sigitos Lukienės pasakojimo ir eilių apie Lauryną Ivinskį.
Pagarba savo kraštui ir jo žmonėms mus jungia, stiprina ir turtina.