Kuršėnų kultūros centre vyko susitikimas su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Vytautu Baku, kuris pristatė NSGK parlamentinio tyrimo išvadas. Susitikime taip pat dalyvavo Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, kiti Šiaulių rajono tarybos nariai.

Diskusijoje su visuomene buvo aptarti politinės korupcijos, energetikos, kiti strateginiai klausimai, nes NSGK tyrimas iškėlė daug problemų.

Atkreiptas dėmesys į faktą, kad mokytojų atlyginimams skiriama apie 600 mln. eurų, krašto apsaugai – 873 mln. eurų, lėšų trūksta daugeliui sričių, o korupcijos padaroma žala skaičiuojama 4,5 mlrd. eurų.

NSGK pirmininkas V. Bakas ir dalyvavę susitikime žmonės pritarė tam, kad pirmiausia būtina įgyvendintos Seimo patvirtintos parlamentinio tyrimo išvados. O tai reiškia – būtina priimti įstatymus ir kitus teisės aktus dėl neteisėto praturtėjimo, civilinio turto konfiskavimo, žalos valstybei atlyginimo, toliau skatinti tiriamąją žiniasklaidą, didinti valstybės tarnautojų atsakomybę.

Kartu su Šiaulių rajono meru A. Bezaru turėjome galimybę diskutuoti kaip pakeisti dabartinę situaciją, atsakyti į žmonių klausimus, juos domino ir mokytojų apmokėjimo klausimai, pensijų, būsto, aplinkos tvarkymo bei kitos problemos.