Kasmet Rugsėjis prasideda gėlėmis pasipuošusia Mokslo ir žinių diena. Tradiciškai vykstu į savo mokyklą, buvusią Kuršėnų I -ąją vidurinę, vėliau pavadinta Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla, o nuo šio rugsėjo – Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija. Direktorė Danutė Lotiukienė-Kotova, sveikindama visus susirinkusiuosius su mokslo metų pradžios švente, pažymėjo: „Susigražinome šį vardą, nes toks pavadinimas „Kuršėnų progimnazija“ buvo prieš antrąjį pasaulinį karą, pirmaisiais pokario metais“. Progimnazijos vėliavą pašventino Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas mons. Vytautas Kadys.
Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija mokslo metus pradeda su Taikos vėliava
Gimnazija sulaukė ypatingo įvertinimo – jai įteikta Taikos vėliava, o gimnazijai suteiktas garbingas Taikos mokyklos vardas. Taikos vėliavą į iškilmingą mokslo metų atidarymo šventę atvežė ir įteikė Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje, mokslų daktarė Auksė Narvilienė. Džiaugiausi, kad būtent Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, jos talentingi ir sumanūs mokytojai išugdė tokius mokinius, kurie savo žiniomis ir talentu garsina gimnaziją, Šiaulių rajoną ir visą Lietuvą.
Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistas Adomas Auga, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Raimondos Rumbinaitės auklėtinis, tarptautinio taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų skyriaus Lietuvoje skelbtame mokinių rašinių konkurse „Kaip suprasti žodžius – Taikos vėliava kviečia kurti grožį?“, skirtame Pasaulinei kultūros dienai, parodė puikius rezultatus ir atkreipė visų dėmesį į savo gimnaziją.
2006 metų liepos 19 dieną Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji įteisinta kaip Kultūros diena. Tą dieną 1935 metais Vašingtone dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu naudojant Taikos vėliavą. Jos simboliu „Taika per kultūrą“ pasirinktas rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone.
„Taikos vėliava simbolizuoja pagrindines ir aukščiausias žmonijos vertybes. Tai – kultūros žiede apjuostos religija, mokslas ir menas. Tai – praeitis, ateitis ir dabartis amžinybės rate. Tai ir šeima – tėtis, mama, vaikai – šeimos meilės žiede. Šį ypatingą simbolį – Taikos vėliavą – siekė turėti ir šviesiausi tarpukario Lietuvos žmonės, o šiandien jos nusipelnėte jūs“, – kalbėjo Tarptautinio taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje, mokslų daktarė Auksė Narvilienė.
Ji pranešė, kad Taikos vėliavos komitetas, įvertinęs Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos pastangas pasišventusiai ugdyti aukščiausias vertybes, skleisti mokslo ir kultūros šviesą, teikia šią vėliavą. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija yra 20-oji mokykla Lietuvoje, kuriai įteikta Taikos vėliava.
Gimnazijos direktorius Albinas Jokubauskas mokiniams palinkėjo motyvacijos, mokytojams – darbo, kuris nevargintų, tėvams – džiaugtis vaikų pasiekimais. Būtina kalbėti, išgirsti, suprasti, padėti ir žengti į priekį. Šventėje dalyvavo ir gimnazijos įvertinimu džiaugėsi Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.
Šventinis koncertas „Dainuojame Tėvynei ir Laisvei“
Lietuvos muzikų rėmimo fondas pakvietė visus į tradicinį šventinį koncertą „Dainuojame Tėvynei ir Laisvei“ Simono Daukanto aikštėje Vilniuje. Įspūdingą koncertą dovanojo Lietuvos kariuomenės orkestras, berniukų ir jaunuolių chorai: „Ąžuoliukas“ ir „Dagilėlis“. Solistai: Ieva Juozapaitytė, Jovita Vaškevičiūtė, Vaidas Vyšniauskas, Eugenijus Chrebtovas, Pakruojo rajono „Atžalyno“ gimnazijos vaikinų ansamblis ir kiti atlikėjai. Šventėje dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė, Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė, premjeras Saulius Skvernelis su šeima ir kiti garbūs svečiai ir vilniečiai.