Lietuvos regionuose galima pamatyti labai daug grožio! Aktyviai veikia kaimo bendruomenės kartu su kultūros centrais ir seniūnijomis pavyzdingai tvarkoma aplinka, rengiamos puikios šventės.
VERBŪNŲ kaimo šventė kartu su Šv. Onos atlaidais rugpjūčio 2 d. buvo gražus bendravimo pavyzdys. Šaunios kultūros darbuotojos Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė, sumani seniūnė Jolanda Rudavičienė, klebonas Tomas Reinys sugeba telkti ir vienyti žmones.
ROMANSŲ VAKARAS prie Nelindos ežero rugpjūčio 7 d. Puikūs dainininkai iš Akmenės, Šaukėnų, Žagarės, Verbūnų, Bazilionų apgaubė dainų skambesiu ir jautrumu. Romansų vakaras tapo tradiciniu ir neatsiejamu nuo tautodailininkų, vaikų ir jaunimo etnokultūros stovyklos „Koks kraštas, toks ir raštas“. 76 stovyklautojai – puikūs dainininkai šauniai įsijungė į šią šventę. Meilė žmogui, darbui, Tėvynei. Apie tai kalbėjome šventės metu ir parodos Kuršėnų kultūros centre atidaryme. O paroda labai prasminga – akcijos „Laisvės vėjo gūsis“ atspindys nuotraukų koliažuose. Nuoširdus pasididžiavimas darbščiais, kuriančiais žmonėmis, mokančiais į gražią veiklą pakviesti jaunimą!
GINKŪNAI. Poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti skirta šventė. Pakylėjanti ir verčianti susimąstyti. Puikių kolektyvų iš Pakruojo, Šiaulių ir Ginkūnų koncerte skambėjo poeto posmai, dainos ir prisiminimai apie jį. Štai vienas pasakojimas apie poetą, jog, „jis buvo paveldėjęs tėvų ar gamtos dovaną – nuostabų jausmą gerbti kitą žmogų, jo nuomonę“. Nuoširdumas ir paprastumas. Užburianti Pauliaus Širvio meilės lyrika! „Nelaimei ar laimei tave pažinau….“ posmai tapę „liaudies daina“ kaip daugelis kitų jo posmų. Meilė Tėvynei! „Su Nemunu pateka saulė, linguoja lopšinė laisva. Prie Nemuno mano pasaulis – gimtoji šalis Lietuva“.
DIRVONĖNAI 20-oji Amatų šventė Dirvonėnų parke. Visa, kas turi tęstinumą – įgyja išskirtinę reikšmę! Žmonės, kurie Dievo apdovanoti gebėjimu daryti kilnius darbus, sukuria gražią aplinką ir ypatingas šventes. Džiaugiuosi Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorės Jovitos Lubienės veikla, jau 20 metų Raudėnų seniūnu puikiai dirbančiu Antanu Venckumi, šauniais bendruomenių vadovais Birute Sutkiene ir Petru Briku ir daugeliu kitais šio krašto šauniais žmonėmis. Dėmesys seniesiems amatams, etnokultūrai ir tautodailei, muzika ir dainos, jaunimo etnokultūros stovyklos dalyvių pasirodymai susiliejo į gražią visumą ir dovanojo didžiulį džiaugsmą. Senųjų amatų kiemeliai, kuriuose puikavosi šio krašto medžio drožėjo Vlado Sutkaus darbai, juostų pynėjos, karpiniai ir puodų žiedimas, senovę primenantys daiktai ir rūbai ir t.t. Ačiū už šventę, kuria kasmet džiaugiuosi jau 20 metų. Ir ar gali būti kitaip, kai gyveni žmonių džiaugsmais ir rūpesčiais
BAZILIONAI kaip ir kasmet šį savaitgalį švenčia savo kraštiečių šventę! Šaunūs kultūros darbuotojai Birutė ir Raimondas Sinkevičiai, kurių iniciatyva, sumanumas, mokėjimas telkti kilniems darbams žavi ir džiugina. Puikus koncertas, kuriame skambėjo Bazilionų, Ginkūnų, Gruzdžių, Pakapės ir Šiaulių puikių atlikėjų dainos. Pagarba visiems, kurie gražiais darbais puošia savo kraštą! Ačiū Bazilionuose gimusiai Almai Stugienei už surengtą ypatingo grožio karpinių parodą. Ačiū Bazilionų mokyklos vadovui Rimantui Goriui už kilnius darbus, saugant savo kraštiečio Romualdo Ozolo literatūrinį palikimą ir bendradarbiavimą su vienuoliais bazilijonais. Ačiū gražiai žmonėms ir Dievui tarnaujančiam Bazilionų klebonui Tomui Ūksui.
Kaskart atvažiavus į Bazilionus man iškyla šviesūs prisiminimai apie čia vykusius ankstesnius renginius ir susitikimus. Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčia pernai minėjusi savo garbingą 270 metų sukaktį, prisiminimai apie čia stovinčią po gaisro pavykusią atkurti Šv. Jono Nepamuko skulptūrą bei kartu su aktyviu bendruomenės pirmininku Vytautu Radžvilu dėtas pastangas, kad bent iš dalies būtų renovuota ši ypatinga medinės architektūros bažnyčia. Prasminga, ilgametė bendruomenės ir vienuolių bazilijonų veikla. Bazilionuose, Seime ir Ukrainoje kartu rengtos konferencijos, kuriose dalyvavo šio krašto šviesuliai: Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas ir prof. Vytenis Rimkus ir kt. . Ilgas gražių darbų ir prisiminimų sąrašas…