Birželio 6-8 dienomis Vilniuje Lietuvos Respublikos Seime, vyko kasmetinis pasaulinis Moterų

Politikos lyderių suvažiavimas, į kurį pakviestos esamos ir buvusios valstybių, vyriausybių vadovės, ministrės, parlamentarės, merės, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovės. Renginys organizuojamas Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį ir atkreipiant dėmesį, kad Lietuva prieš šimtą metų viena pirmųjų Europoje suteikė moterims teisę balsuoti.

2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginys buvo organizuojamas kartu su Pasaulio moterų lyderių taryba. Šiai tarybai atstovaujančios šalies vadovės teigimu, simboliška, kad būtent šiais metais moterys lyderės iš viso pasaulio susitinka Lietuvoje. Ypatingos mūsų šimtmečio sukaktys – tai – drąsos ir ryžto pavyzdžiai, kurie įkvepia ir šiandien. Todėl Vilniuje Vyksiantis susitikimas – tai puiki galimybė pasidalinti patirtimi, žiniomis, idėjomis ir kartu siekti bendrų tikslų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kvietė pasitikėti savimi ir būti labai aktyvioms. „Šalies parlamentui – Lietuvos Respublikos Seimui – yra didelė garbė priimti iškilias ir įtakingas lyderes. Viliuosi, kad šis suvažiavimas ir jo diskusijos taps paspirtimi kuo daugiau kalbėti apie lyčių lygybę – jau pasiektu rezultatus ir dar kylančius iššūkius“, – sveikindamas Moterų suvažiavime sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasaulinio moterų politikos lyderių forumo prezidentė Silvana Koch-Merin akcentavo, kad Lietuvos pasiekimai įkvėpė šių metų suvažiavimo šūkį – „Jau laikas: 100 priežasčių veikti!” Daugiausiai padarome tada, kai atrodo neįmanoma. Tad veikime! Pavyzdžiu laikykime moterų lyderystę.

Šiemet į suvažiavimą pakviestos delegacijos iš daugiau nei 70 šalių, tarp jų – JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Švedijos, Lenkijos, Ukrainos, Turkijos, Naujosios Zelandijos, Panamos, Ekvadoro, Kenijos, Togo, Madagaskaro, Maroko, Kinijos, Serbijos, Afganistano, Irano, Pakistano irk t. Pranešimus pristatys bemaž 50 pranešėjų.

2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimo programa sudaryta bendradarbiaujant su tarptautinėmis institucijomis, tokiomis kaip Europos lyčių lygybės institutas, Europos investicijų bankas, Jungtinės Tautos irk t. Moterų politikos lyderių suvažiavimo dalyviai kartu su verslo, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės atstovais aptars, kaip paskatinti moterų lyderystę politikoje, užtikrinti lygiavertes ekonomines galimybes, stabdyti smurtą prieš moteris. Suvažiavime buvo diskutuojama dėl teisės aktų ir politinių sprendimų, kurie leis pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

Pasaulio Moterų politikos lyderių suvažiavime dalyvavo Lietuvos delegacija – Seimo narės A.Armonaitė, R. Baškienė, R. Budbergytė, I. Degutienė, R. Miliūtė, M. Navickienė, A. Norkienė, R. Popovienė, D. Šakalienė, R. Šalaševičiūtė, I. Šiaulienė, V. Vingrienė.

Sunkumai ir krizės gali ištikti visose šalyse, tad turime padaryti viską, kad bet kokia krizė taptų galimybe”, – kalbėjo Young Liu Kinijos Moterų federacijos atstovė, Kinijos parlamento narė. Jei moteris galingesnė – galingesnė šeima, o jei galingesnė šeima – galingesnė ir valstybė, kalbėjo ji.

Ir kituose pranešimuose skambėjo kvietimas sekti sėkmės pavyzdžiais ir pačioms skleisti gerąsias žinias.