Gegužės 30 d. Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir Kuršėnų meno mokyklos piešinių paroda „Neįgaliųjų jausmų spalvos“.

Perprasti neįgaliųjų vidinį pasaulį padėjo įstaigos darbuotojų istorijos, kurios parašytos taip, kaip savo mintis reiškia proto negalią turintys asmenys. Kuršėnų meno mokyklos mokiniai sukurtus vaizdinius įprasmino piešiniuose. Kiekvienas paveikslas – tai negalią turinčio žmogaus, jo išgyvenamų jausmų atspindys.

Šią įspūdinga paroda surengta Lietuvos Respublikos Seime.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas pristatė parodos autorius. Į Seimą kartu su parodos organizatoriais atvykęs Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras džiaugėsi savo rajono mokytojais ir vaikais, sugebančiais taip subtiliai išreikšti jausmus piešiniuose.

Kalbėjo viešosios įstaigos „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė ir Kuršėnų meno mokyklos dailės studijos mokytojos Indira Zebčiukienė, Dalia Jokubauskienė. Gražių žodžių apie parodą negailėjo Seimo nariai Antanas Vinkus ir Justas Džiugelis, Kuršėnų miesto garbės pilietis rašytojas, Kuršėniškių klubo prezidentas Stasys Lipskis.

Jaudinančiai VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ nariai deklamavo A. Račiukaitytės eilėraštį apie medžius – lyg žmones.

Kaip šios parodos globėja, sveikindama parodos dalyvius išreiškiau viltį, kad ši ekspozicija padės geriau pažinti proto negalią turinčių asmenų vidinį pasaulį, patiriamus jausmus, paskatins susimąstyti, padėti vieni kitiems džiaugtis gyvenimu.