Įstojimo į NATO 20-metis dar ir dar kartą primena šio lemtingo istorinio žingsnio svarbą Lietuvai. 2004 kovo 29 d. Lietuva tapo visaverte NATO nare, Šiaulių oro uoste tą pačią dieną nusileido pirmieji du Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai, pradėję vykdyti saugumo misiją. Netrukus, balandžio 2 d. Lietuvos vėliava, kartu su naujai įstojusiomis į NATO Estijos, Latvijos, Rumunijos, Bulgarijos, Slovakijos ir Slovėnijos valstybių vėliavomis, buvo iškilmingai iškelta prie NATO būstinės Briuselyje.
Nepriklausomybė, taika ir saugumas – neatsiejami! Dabar esame jau 32 šalių šeimoje. Kartu esame stipresni ir saugesni, suprasdami vienybės ir budrumo, pasirengimo ir atgrasymo priemonių svarbą. Linkiu saugaus ir stabilaus taikos kelio.
Akimirkos iš iškilmingo minėjimo Seime ir jaunatviškos šventės Kuršėnuose kartu su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistais, Meno mokyklos moksleiviais, rajono įstaigų darbuotojais ir kariškiais. Dėkoju Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarui Algimantui Sėjūnui už atvykimą į šventę ir prisiminimus apie to meto įvykius.