Kuršėnų meno mokyklos mokiniai mokslo metus baigė vasaros plenere, kurio metu didžiulė betoninė siena Daugėliuose virto spalvingu istoriniu pasakojimu apie Kuršėnus. Kad mokiniams kūryba ant tvoros suteiktų ne tik kūrybos džiaugsmą, bet ir prasmę, pasitarus su kuršėniškiu istoriku Jonu Kiriliausku, nutarta piešiniuose papasakoti Kuršėnų miesto istoriją. Mokinių piešiniuose ant tvoros pasakojama miesto pavadinimo kilmės legenda, kai, upei nuplukdžius šieną, gyventojai ėmė šaukti: „Kur šienas?“ Piešiniuose ant tvoros išryškinta ir dvarininkų Gruževskių atvykimo į Kuršėnus istorija, jų ištaigingo dvaro motyvas, taip pat 1863 metų sukilimas, išreikštas per žmonių siluetus. Piešiniuose ir pagrindinių Kuršėnų simbolių – Kuršėnų vyniotinio ir puodžių sostinės motyvai.

Plenero iniciatorė ir sumanytoja – mano patarėja Ada Grakauskienė. Kartu su kitais rėmėjais mes parūpinome vaikams priemonių kūrybai – teptukus ir dažų.

Vasaros plenere su Kuršėnų meno mokyklos dailės skyriaus mokiniais dalyvavo bei padėjo jiems Meno mokyklos dailės mokytojai Dalia Jokubauskienė, Indira Zebčiukienė, Petras Rakštikas.

Džiaugiausi, kad galėjau prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo, pasidžiaugti moksleivių darbais, kurie puošia viešąsias erdves.

Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės informaciją