Šiaulių rajono literatūros muziejuje Naisiuose, įteikta 43-ioji Zigmo Gėlės premija už geriausią metų debiutinę poezijos knygą. Šiemet literatūros premiją pelnė kaunietis poetas Tomas Vyšniauskas už 2018 metais leidykloje „Kauko laiptai“ išleistą eilėraščių knygą „Įelektrinto piemens“. Zigmo Gėlės literatūros premijos skyrimo komisijos pirmininkė, profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė akcentavo, kad būtent Tomo Vyšniausko poezija komisiją sužavėjo netikėtomis metaforomis, motyvais, savita poetine kalba, ritmika ir vaizdais. Laureatui Tomui Vyšniauskui buvo įteikta Zigmo Gėlės premija, poetas apjuostas vardine tautine juosta, jam įteikta pereinamoji premijos laureato statulėlė, Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėka.

Poetas Tomas Vyšniauskas pasakojo, kad poezija yra jo saviraiška, „noras praminti savo taką poezijoje be baimės nusidilginti“. Jis savo poeziją vadina „šiek tiek eksperimentine naujų kelių paieška, kuri iškrenta iš šiuolaikinio poetinio lauko“, todėl Zigmo Gėlės premija poetui Tomui Vyšniauskui yra svarbi, kaip jo poetinių eksperimentų pripažinimas.

Zigmo Gėlės premijos įteikimas Naisiuose tapo dalimi Lietuvoje vykstančio išskirtinio poezijos renginio – „Poezijos pavasaris“. Į Naisius Zigmo Gėlės premijos laureatą atlydėjo „Poezijos pavasario“ dalyvės suomių poetė Sinikka Vuola bei poetė, literatūros kritikė Lina Buividavičiūtė, kurios taip pat skaitė savo eiles.

43-iąjį Zigmo Gėlės premijos laureatą sveikino Šiaulių miesto „Romuvos“ gimnazijos mokytoja Dona Jaugienė ir mokiniai, sukūrę pagal poeto eilėraščius instaliacijų, muzikiniais kūriniais laureatą sveikino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Kolegos“.

Kartu su kolegomis Seimo nariais Stasiu Tumėnu ir Arūnu Gumuliausku pasveikinau laureatą, linkėdama ne tik kūrybinio polėkio, bet ir nepamiršti to krašto, kuris įvertino jo kūrybą.

Sereikių kapinaitėse pagerbtas poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės kapas, o greta žaliuojančiame poetų parke pasodintas 43-iasis medis – ąžuolas.

 

Informacija parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės administracijos pranešimą