LR Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai dalyvavo valstybės valdomoje pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės UAB „Toksika“ organizuotoje atvirų durų dienoje. Susitikime dalyvavo ir Šiaulių regiono savivaldybių merai, LR Ūkio ministerijos atstovai.

Susitikimo metu buvo aptartos jau ne vienus metus keliamos, bet neišsprendžiamos problemos. Tai ir taršos mokestis, ir atliekų identifikavimas, ir kelio rekonstrukcija ir priežiūra. UAB „Toksika“ direktorius Arūnas Dirvinskas teigė, kad įmonė yra parengusi galimybių studiją apie identifikuojamas atliekas Lietuvoje ir užsienio šalyse. „Mūsų šalyje dažnai į atliekas žiūrima pernelyg liberaliai, pavojingos atliekos gauna nepavojingų atliekų kodą ir atsiduria komunalinių atliekų sąvartyne“, – teigė generalinis direktorius.

Ūkio ministro patarėja Jolita Gumaniukienė pažymėjo, jog kartu su Kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos sprendžiama, kad iš specialaus rezervo fondo būtų skirtos lėšos kelio į atliekų sąvartyną sutvarkymui.

Susitikime buvo ne kartą apgailestaujama, kad Aplinkos ministerija neišgirsta įmonių problemų.

Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai pažadėjo tarpininkauti ir aptarti, kaip efektyviai sprendžiamos išsakytos problemos pasikviečiant į LR Seimą ministerijos atstovus.