Nepriklausomybės aikštėje vyko šventinė trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Iškilmingame Nepriklausomybės 30-mečio renginyje kalbą sakęs prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo vienybės svarbą, kuri galėtų bendram darbui suburti skirtingų politinių pažiūrų žmones. „Norėčiau, kad atsakomybe, teisingumu ir solidarumu grįsta gerovės valstybė taptų ta vienijančia kuriamąja jėga. Jėga, kuri saugotų ir stiprintų Nepriklausomos Lietuvos Respublikos pamatus. Lietuva atgimė dar kartą tam, kad taptų stipria, teisinga, laisvę mylinčių ir už ją kovojančių piliečių valstybe“, – sakė šalies vadovas.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kalbėjo: „Prieš trisdešimt metų būti lietuviu reikėjo drąsos. Teko priešintis, elgtis „kitaip“, bet žinojome, kad siekiame Nepriklausomybės, ir tai tvirtai jungė visus. Tačiau tautos siela, lietuvio tapatybė liko gyva ir sveika. Tapatybė vienijo mus, saugojo mus ir suteikė pasiryžimo susigrąžinti tai, kas mums priklausė – laisvę.“
Iškilmingoje šventėje buvo perskaityta ir pirmojo šalies vadovo, prof. Vytauto Landsbergio kalba.
Dalyvaudami iškilmingoje ceremonijoje, laiminami pavasarinio lietaus, buvome labai laimingi, nes laisvi ir pasiryžę dirbti dėl Lietuvos.