Rugsėjo 5 d. Šiaulių arenoje vyko iškilmingas vakaras, kuris sukvietė šiauliečius ir miesto svečius. Vyko naujos Šiaulių miesto garbės pilietės, muzikos pedagogės, kanklininkės ir dirigentės Reginos Vaišnorienės inauguracija, Auksinio šaulio padėkos ženklų įteikimo ceremonija, šventinis koncertas ir paramos akcija.
Šiųmetinis šventės šūkis „Aš esu Šiauliai“ skelbia kiekvieno šiauliečio svarbumą, akcentuoja kiekvieno Šiauliuose gyvenančio, kuriančio, dirbančio žmogaus reikšmę. Ne veltui, siekiant burti visuomenę, šventinis mero padėkos vakaras atvėrė duris visai bendruomenei.
Iškilmingos ceremonijos metu miesto meras Artūras Visockas įteikė regalijas 42-ajai Šiaulių miesto garbės pilietei. Ja tapo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos muzikos pedagogė, kanklininkė, kolektyvų vadovė ir dirigentė Regina Vaišnorienė. „Tebūnie Jūsų darbas dideliu pavyzdžiu mums visiems“, – sveikindamas naująją Garbės pilietę, sakė miesto meras.
Dėkodama kolegoms, mokiniams, šeimai, muzikė sakė: „Garbės piliečio vardas suteikiamas visiems mums, kurie prisilietėme prie tautiškumo, tautinės muzikos.“
Kartu su Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininku Stasiu Tumėnu sveikindama ir įteikdama Garbės pilietei Valstybės vėliavą, akcentavau kaip gražiai dera mokytoja ir kanklininkė, tautiškumas ir jaunimo ugdymas. Viso to reikia, kad augtų ir tvirtėtų Lietuva. Dėkojau šiauliečiams, kad savo darbu prisideda prie mūsų valstybės kūrimo.
Šventės metu už atsidavimą savo darbui ir ypatingas iniciatyvas įteikti trys Auksinio šaulio padėkos ženklai: Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Konsultacijų poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojai Juditai Zalubienei, iniciatyvos „Niekieno vaikai“ koordinatorei Šiauliuose Ramintai Ramanauskienei ir perkusininkui, grupių „Bix“ ir „Kitava“ būgnininkui Gintautui Gascevičiui.
Miesto mero A. Visocko pastangomis surengta paramos akcija iniciatyvai „Niekieno vaikai“ ir šešiems Šiauliuose veikiantiems vaikų dienos centrams, kuriuos lanko pedagoginių, socialinių problemų turintys vaikai.
Renginys praturtintas dviejų dalių šventiniu koncertu, kuriame dalyvavo Šiaulių kamerinis orkestras (meno vad. Ričardas Šumila), Šiaulių bigbendas (meno vad. Raitis Ašmanis), Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro tenorai Guntars Rungis, Nauris Puntulis ir Miervaldis Jenčs, Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vad. Remigijus Adomaitis), dirigentai Raitis Ašmanis ir Remigijus Adomaitis, grupė „Vairas“, LRT projekto „Du balsai – viena širdis“ duetas Aurelija ir Rapolas Meškauskai ir legendinis atlikėjas Gytis Paškevičius.