Festivalis „Skamba sakmba kankliai“ Vilniuje rengiamas jau nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios tautinės muzikos festivalių. Tai seniausias folkloro festivalis Lietuvoje!

Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių, tokių kaip Sutartinių vakaras, Vaikų folkloro diena, Pasidainavimų vakaras, naktišokiai, Kaimo giesmininkų valanda, sekmadienio koncertai Vilniaus senamiesčio kiemuose – atsiranda ir naujos tradicijos – grojimo tradiciniais instrumentais, dainavimo, giedojimo dirbtuvės, Nakties muzikos koncertų ciklas ir kiti.

Gegužės 22 diena – ypatingas dėmesys žemaičiams. Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje vyko žemaičių folkloro vakaras „ Atlek kėilelė no žemaitiu puselės“. Jame dalyvavo Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ ir Vilniaus folkloro ansamblis „Laukis“. Šv. Jono gatvės galerijoje atidaryta Žemaitijos tautodailininkų skulptūrų paroda. Vilniečių ir miesto svečių dėmesiui pristatyta mažoji žemaičių skulptūra. Parodą surengė Vilniaus etninės kultūros centras, atkreipdamas dėmesį, kad 2019 metai paskelbti Žemaičių metais. Galerijoje pristatomą keturiolikos žymiausių Žemaitijos tautodailininkų darbų kolekciją sukomplektavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Sigita Dacienė. Ekspozicijoje tradicinių sakralinių ir pasaulietiškų siužetų etninės kultūros darbai.

Sveikindama parodos atidarymo dalyvius dėkojau už gražų tikslą – vilniečiams ir miesto svečiams parodyti talentingų kūrėjų darbus, pristatyti Žemaitijos išskirtinumą.