Rugsėjo 21 dieną Kuršėnuose, Lauryno Ivinskio aikštėje, surengta jau tradicine tapusi rudens gėrybių mugė – Jomarkas. Pasidžiaugėme užaugintu naujuoju derliumi, tautodailininkų, amatininkų darbais. Vyko koncertai, baikerių, Andalūzijos žirgo pasirodymai, net buvo įrengtas mini zoologijos sodas.
Iš lauko ir sodo gėrybių buvo kuriamas šventinis kilimas „Baltijos keliui 30“.
Aikštėje vyko gausybė edukacijų – nuo jaunimui skirtų piešinių, muilo burbulų iki Kuršėnų kūrybos namų žaidimų ir net organizuotų linksmų tarakonų varžybų. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė nusifotografuoti prie įrengtos gėlių ir augalų sienelės, mokė dekoruoti akmenukus guašu. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras kvietė išbandyti audimo bei pynimo iš vytelių, o Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuras – stiprinti sveikatą.
Žmonės džiaugėsi gražia švente. Jomarko zoologijos sode galima buvo pamatyti vištų ir vištaičių, triušiukų, pelyčių ir peliukų iš Bertužių kaime ūkininkų Vaido ir Orintos Krasauskų įkurto zooparko „Raiba plunksna“ bei Dargaičių zoologijos sodo, įkurto ūkininkų Neverdauskų, alpakų, juodanosių avių. Drąsiausieji šventėje galėjo pajodinėti Naisių žirgyno žemaitukais.
Šventės dalyvius sveikino Šiaulių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis ir meras Antanas Bezaras. Už viešųjų erdvių puošimą ir iniciatyvas įteikiau Valstybės vėliavas keletui Kuršėnų krašto žmonių, o žemaičių klubo atstovams įteikiau Žemaitijos 800 metų sukakčiai išleistas suvenyrines monetas su Žemaitijos herbu bei pakviečiau į Vilniuje vyksiantį žemaičių suvažiavimą.