Diskusijos apie mokestinę reformą su verslo atstovais bei Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete tęsiasi jau ne pirma diena. Gerai, kad šiandien nebuvo panaudotas „buldozeris“ priimant komiteto išvadas greituoju būdu, tad svarstymų ir diskusijų bus dar daug ir, tikėtina, bus pritarta verslo ir mūsų teikiamiems pasiūlymams. Sutarimo su verslo atstovais darbo grupėje rengiant šią mokestinę reformą, deja, nebuvo rasta. Ar bus išgirsti verslo atstovai dabar? (54 verslo asociacijos pasirašė kreipimosi Seimo frakcijoms ir komitetams abejodami tokiu mokestinės naštos padidinimo naudingumu mūsų valstybei).
Ar Finansų ministerijos siekis suvienodinti mokestinę aplinką užsiimantiems individualia veikla su dirbančiais pagal darbo sutartį yra visapusiškai pagrįstas, ar įvertintos visos būsimos verslo, kurio dėka renkamas Valstybės biudžetas, rizikos? Ar buvo įvertinta tai, kad Lietuva gerokai lenkia Estiją ir Latviją didinamų mokesčių dydžiais? Naudą ar žalą atneš ši mokestinė reforma? Klausimų labai daug…
Diskusija ir racionalių sprendimų paieška būtina, girdint ir įsiklausant, siekiant patrauklumo kurti verslą čia – Lietuvoje.