Šiandien vyko prasminga Žemaičių kongreso antroji sesija: ,,Žemaičiai baltų istorijoje ir kultūroje“, kurioje dalyvavau kartu su Žemaičių parlamentinės grupės pirmininke R. Šalaševičiūte. Dr. Juozo Pabėžos pranešimas: „Žemaičių kalbos garbinga praeitis ir gyva dabartis“ dar kartą priminė žemaičių kalbos istoriškumą, žavesį ir išskirtinumą. Didžiulė garbė yra kalbėti savo protėvių kalba! Darius Ramančionis pasakojo apie Baltų vienybės sąšaukų reikšmę, išklausėme eilę kitų prasmingų pranešimų. Pagarba žmonėms, kurie saugo ir puoselėja, kurie telkia ir vienija, kurie darbo kilnius darbus. Medaliu „Už nuopelnus Žemaitijai“ Telšiuose vykusioje Kongreso pirmoje dalyje buvo apdovanotos šaunios žemaitės, Šiaulių rajono kultūros ir tautodailės puoselėtojos Jovita Lubienė ir Birutė Poškienė – sveikiname ir didžiuojamės jomis.
Kongreso metu buvo įteiktos Žemaičių Kunigaikščių medalių kolekcijos ir istorijos tyrinėtojo Antano Gedvilo knygos „Kuršuvos būtovė“. Priimta Žemaičių Kongreso rezoliucija.
Ženklų alėja ,,Kalba baltų simboliai“(autorė tautodailininkė Alma Stugienė) papuošė Gruševskio parke esančių Kultūros namų teritoriją.
Ačiū Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojui Česlovui Greičiui ir šauniems kultūros darbuotojams už puikiai organizuotą renginį.