Gerbiamieji Kultūros Žmonės, linkiu, kad nauji kūrybiniai sumanymai ir toliau įkvėptų Jus kurti ir garsinti mūsų Lietuvą. Prisimenu, kaip tą dieną vykdavo daug šventinių renginių ir skambėdavo padėkos žodžiai kultūrą kuriantiems ir ją puoselėjantiems žmonėms. Šiemet, deja, tik nuotoliniu būdu tariu AČIŪ talentingiems kultūros kūrėjams, kurių gebėjimų dėka galėjome (ir vėl nugalėję visus virusus galėsime), stebėti puikius renginius…, suteikiančius daug džiaugsmo, pakilėjančius virš kasdienybės rūpesčių.
Tikiu, kad dėmesys ir pagarba Kultūrai ir ją kuriantiems žmonėms, tiek valstybiniu, tiek savivaldos lygiu bus išties deramas.
Pasaulinė kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, buvo pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos“ pagrindu. Šią dieną iškeliamos Taikos vėliavos, simbolizuojančios Taikos per Kultūrą idėją, išreiškiančios pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes. Kultūros žiede apjuostos religija, mokslas ir menas. Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto, nevyriausybinės organizacijos prie Jungtinių Tautų prezidentė dr. Alicija Rodriges, įvertinusi Lietuvos taikos ir kultūros idėjų skleidimą, komiteto vardu 2015 m. paskelbė Lietuvą Taikos Respublika ir įteikė Seimui Taikos vėliavą. Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. balandžio 15-ąją paskelbė minima Kultūros diena, Nepriklausomybės aikštėje keliama Taikos vėliava.
Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorės Lietuvoje dr. Auksės Narvilienės iniciatyva nuo 2012 metų už taikos ir kultūros puoselėjimą ši vėliava teikiama miestams ir mokykloms. Taikos miestais jau paskelbti Dubingiai, Ylakiai, Rietavas, Neringa, Klaipėda, Birštonas ir kt., vėliavos įteiktos jau keletui mokyklų. Man buvo didžiulė garbė dalyvauti ceremonijoje, kurios metu 20-ąja Taikos mokykla buvo paskelbta ir įteikta ši vėliava Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijai.