Gegužės 22 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija susitiko su kandidatu į Prezidentus Gitanu Nausėda, kuris atsakė į frakcijos pateiktus klausimus. Pasak G. Nausėdos, savo apsilankymu frakcijoje jis nesiekia gauti LVŽS paramos, o teigia norįs parodyti, kad jam svarbu atsakyti į iškeltus klausimus. „Malonu lankytis šioje salėje, kuri simbolizuoja politikų, valstybės pareigūnų darbą, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų, todėl aš ir šiandien sutikau susitikti“, – frakcijos posėdyje sakė G. Nausėda.

Į LVŽS klausimą, ar yra galimybė pakeisti Lietuvos atstovavimo Europos Vadovų Taryboje sistemą, užtikrinant principą, kad įprastai Lietuvai Europos Vadovų Taryboje atstovautų ne prezidentas, o ministras pirmininkas, G. Nausėda atsakė, kad pagal Konstitucijos 84-ąjį straipsnį, prezidentas formuoja ir įgyvendina užsienio politiką. „Tačiau iškyla ir dvišalių užsienio reikalų, todėl būtinas santykių nuoseklumas, palaikymas ir tęstinumas. Mano pozicija yra derinti klausimus su Vyriausybe. Tik tuomet, kai išdiskutuosiu su premjeru tam tikrus klausimus, tuomet bus pristatyti šie klausimai užsienio institucijose“, – sakė G. Nausėda. Kandidatas akcentavo apie bendros pozicijos būtinumą.

Kalbėdamas apie darbo vietų išsaugojimo regionuose perspektyvą, decentralizacijos ir savivaldos įgaliojimų stiprinimo politikos įgyvendinimą, teigė, kad palaiko viešojo sektoriaus optimizavimą, kad reikia ir toliau stiprinti savivaldybių galias.

G. Nausėda pritarė, kad reikalingas Civilinio turto konfiskavimo įstatymas bei nuteistų asmenų už korupciją apribojimas dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje pasigendama mediacijos instrumento, kad jis naudojamas labai retai ir teismai apkraunami per smarkiai.“

G. Nausėda pritarė LVŽS pozicijai, kad su Lenkija santykiai turi būti ir toliau gerinami. Jis pagyrė Premjerą S. Skvernelį, kad dėl jo veiklos santykiai su kaimyninėmis šalimis yra žymiai pagerėję.

Kandidatas į Prezidentus mielai atsakinėjo į Seimo narių užduodamus klausimus.

Pastebėdama, kad ankstesnėse diskusijose jis ne kartą buvo išsakęs pagarbą Valstybinei kalbai, kad reikia skirti didesnį dėmesį ir finansavimą kultūrai, ugdyti jaunimą šeimai, skiriant daugiau pagarbos ir dėmesio šeimos politikai. Paklausiau ar liberali aplinka nepakeis jo kaip Prezidento nuomonės šiais vertybiniais klausimai, nes tai yra svarbios LVŽS programinės nuostatos.

Kita kandidatė į Prezidentus Ingrida Šimonytė, nors ir kviesta, bet atsisakė atvykti į posėdį. Į „valstiečių“ užduotus klausimus ji atsakė raštu.