Šiais metais sukanka 10 metų, kai pasaulį apiplaukė „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail“ ir įteikė prezidento Valdo Adamkaus kvietimus pasaulio lietuvių bendruomenėms švęsti Lietuvos vardo 1000-metį.

Į šią pilietinę iniciatyvą įsijungė vis daugiau pasaulio lietuvių organizacijų, lietuviai visame pasaulyje.

Kaip rašoma Raimundo Daubaro iniciatyvinės grupės „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovo rašte, dėl laisvanoriško pobūdžio ir iš to kylančio natūralaus nuoširdumo, ypatingai užsienio lietuvių tarpe, tarp dešimt gyvavimo metų „Tautiška giesmė aplink pasaulį neabejotinai tapo unikalia Lietuvos išraiška pasaulyje ir Lietuvos identiteto dalimi, būdu žmonėms išreikšti pilietinį sąmoningumą ir patriotiškumą, ypatingai jaunimo tarpe, patraukliu būdu telkti lietuvius pasaulyje.

Džiaugiamės, kad ši pilietinė iniciatyva, kurią užaugino tauta, atkreipė ir Seimo dėmesį. Kovo 10 d. Seime teikiamas Darbo kodekso papildymas, kad liepos 6-ąją švęsti ne tik Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, bet ir „Tautiškos giesmės“ dieną.

Seimas nusprendė pradėti svarstyti Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma liepos 6-ąją – Valstybės dieną minėti ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės dieną.

Seime buvo akcentuota, kad „Tautiškos giesmės“ paminėjimas Valstybės dienos šventės metu skatintų puoselėti istorinę atmintį, o kartu su Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimui atminti skirtais renginiais skatintų pasididžiavimą valstybės simboliais, dar labiau stiprintų Lietuvos visuomenės pilietinę savimonę, kurią įkvepia Lietuvai svarbios istorinės datos, įvykiai ir istorinės asmenybės.

Šiuo teisės aktu siekiam parodyti ir ugdyti išskirtinę pagarbą „tautiškai giesmei“, Lietuvos Respublikos himnui, ir skatinti jau daugiau kaip dešimtmetį puoselėjamą tradiciją liepos 6 d., 21 valandą, Lietuvos piliečiams visame pasaulyje ir Lietuvoje rinktis miestų aikštėse, skveruose, bendruomenėse, ant piliakalnių, įvairiose valstybės raidai reikšmingose istorinėse vietose ir giedoti „Tautišką giesmę“.

Projektui po pateikimo pritarė 75, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 5 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirta Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti gegužės 21 d.

 

Informacija parengta pagal Informacijos ir komunikacijos departamento pranešimą`